Skip to content Skip to footer

W Naszej Rodzinie nr 7-8/2011

Brak troski o kościół (świątynię)

Ksiądz proboszcz nowo powstałej parafii zwraca się do pewnej, dobrze sytuowanej rodziny, w sprawie budującego się kościoła:  – Czy Państwo wpomogli w tym roku budowę naszego kościoła, choćby drobną ofiarą?
– Niestety, nie możemy. Nie mamy pieniędzy, bo nie mamy pracy.
– A czy przynajmniej modlitwąwspieracie budowę naszego kościoła uczestnicząc we Mszy Swiętej w każdą niedzielę i święta?
– Nie możemy, bo cały tydzień pracujemy. W niedziele i święta także.
– Przyznam szczerze, że z takim „poświęceniem” jeszcze się nie spotkałem: żeby pracować codziennie, nawet w niedziele i święta bez żadnego wynagrodzenia? Ten wyjątkowy heroizm należałoby gdzieś odnotować, najlepiej w Księdze Rekordów Guinessa – sugerował kapłan, ironizując z powodu sprzeczności wypowiedzi.

5DM309645DM30966